ایمپلنت­‌های شخصی‌سازی‌شده جمجمه

ایمپلنت­ های شخصی سازی شده جمجمه

ایمپلنت­‌های شخصی‌سازی‌شده برای بازسازی عیوب مربوط به جمجمه، فک و صورت به علت کارایی بهتر در برابر همتایان عمومی خود، اهمیتی زیادی پیدا کرده‌اند. این امر به خاطر تطابق دقیق ناحیه کاشت ایمپلنت، زمان جراحی کمتر و زیبایی بیشتر ایمپلنت تولید شده به روش پرینت سه بعدی است.

پیشرفت­ در فرآیندهای ساخت جهت پرینت مستقیم پروتز شخصی‌سازی‌شده محدودیت­های شکل، ابعاد، ساختار درونی و خواص مکانیکی را حذف کرده است و امکان تولید پروتزهای تیتانیومی را فراهم آورده است که نیازهای فیزیکی و مکانیکی ناحیه کاشت ایمپلنت را برآورده می­‌نماید. از این رو، استفاده از این پروتزها روز به روز در میان جراحان فک و صورت، ارتوپدی، پلاستیک و مغز و اعصاب بیشتر می‌شود.

با به کارگیری پروتزهای شخصی‌سازی‌شده بنش مدیکال، نیاز به شکل دادن مش های تیتانیومی و همچنین برداشت پیوند استخوانی از بیمار از بین می‌رود و این امر به کاهش زمان جراحی و همچنین کاهش دوره بهبود پس از جراحی در بیمارستان کمک کرده و نهایتا باعت کاهش هزینه‌های کلی جراحی می‌شود. علاوه بر این، نتایج چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ پزشکی قابل قبول تر بوده و احتمال نیاز به عملی جراحی مجدد (ریویژن) کمتر می‌شود.

“نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است”