پروتز جمجمه

Cranial Patient Specific Implants

در جراحی ترمیم جمجمه (کرانیوپلاستی) که در مواردی مانند بدشکلی و یا آسیب جمجمه و یا پس از کرانیکتومی با هدف کاهش فشار مغز، انجام می‌شود، پروتز جمجمه به عنوان محافظی از مغز، جای استخوان از دست رفته را می‌گیرد. در این حالت استفاده از ماده‌ای که در طولانی مدت استحکام کافی را داشته باشد و بتواند به صورت دائم مورد استفاده قرار گیرد، توصیه می‌شود.

پروتز‌ شخصی‌سازی‌شده جمجمه در مقایسه با روش‌های بازسازی و پروتز‌های قدیمی نتیجه نهایی جراحی را هم از نظر عملکرد (حفاظت از سر و جلوگیری از آسیب به مغز) و هم از نظر ظاهری قابل پیش‌بینی و با نتایج بهتری همراه‌ خواهد کرد.

◀      بازیابی تقارن و هارمونی طبیعی سر

◀      استحکام بسیار بالا و عدم تغییر شکل

◀      قابلیت تولید به شکل متخلخل و با وزن بسیار کم

◀     سهولت جایگذاری پروتز و کاهش ریسک و زمان جراحی

◀      یکپارچگی با استخوان‌های اطراف و غیر قابل تشخیص بودن از روی پوست

◀      تولید شده از آلیاژ تیتانیوم گرید ۲۳ و کاملا زیست‌سازگار


برای مشاهده تصاویر مربوط به نمونه جراحی جمجمه کلیک کنید
(حاوی تصاویر جراحی)


پروتز‌های شخصی‌سازی‌شده جمجمه بنش مدیکال با استفاده از سی‌تی اسکن سه‌بعدی بیمار از جنس آلیاژ زیست‌سازگار تیتانیوم گرید ۲۳ و در تطابق کامل با آناتومی سر و هندسه ضایعه طراحی می‌شوند.

این پروتز‌ها در مقایسه با پروتز‌های تولید انبوه از جمله مش‌های بازسازی و یا پروتز‌های پلیمری به واسطه دقت تولید بالا و ماده مورد استفاده از نظر بازیابی انحنای طبیعی ناحیه آسیب، سازگاری با بدن، و همچنین استحکام و ماندگاری شرایط بسیار مطمئن‌تری را برای بیمار و جراح او فراهم خواهند کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و نحوه سفارش پروتز با ما تماس بگیرید.