پرینت سه بعدی در پزشکی

هنگامی که بحث روی تعویض مفصل شانه است، استفاده از ایمپلنت شخصی سازی شده می­تواند از راه ­حل­ های استاندارد گزینه مناسب­ تری باشد (علی­ الخصوص در مواردی که عیوب استخوانی شدیدی وجود دارد). بُنَش در موارد تعویض شانه ایمپلنت های ساخته شده به روش پرینت سه بعدی را به جراحان پیشنهاد می ­دهد.

پروتزهای تیتانیومی ساخته شده با استفاده از فرآیندهای ساخت افزایشی، قابل پیش­بینی بودن را برای کار شما به ارمغان می ­آورد. قابلیت دیدن آناتومی مفصل به صورت 3بعدی قبل از عمل، پزشک را قادر می­سازد تا برنامه­ ریزی کامل­ تری را برای روند جراحی انجام دهد. این کار باعث کاهش موارد غیر منتظره ­ای می­ شود که می­ تواند حین عمل جراحی برای پزشک پیش آید.

بزرگترین مزیت پرینتر سه بعدی در کاربردهای پزشکی آزادی عمل جهت تولید ایمپلنت های شخصی سازی شده و تجهیزات مربوطه به علاوه مهندسی سطح پروتز می­ باشد.

ایمپلنت ها، فیکسچرها و ابزارهای جراحی ساخته شده با پرینترهای 3بعدی می­ توانند تاثیر مثبتی روی زمان مورد نیاز برای جراحی، زمان بازیابی بیمار و موفقیت­ آمیز بودن جراحی یا کاشت پروتز داشته باشند. همچنین پیش­بینی می ­شود که تکنولوژی پرینت 3بعدی در نهایت باعث بوجود آمدن روش­هایی برای تنظیم دوز، نحوه آزادسازی و توزیع دارو به صورت سفارشی برای هر بیمار گردد.

 

“نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است”