ایمپلنت فک و دندان یکپارچه – قسمت چهارم

شرایط لازم برای شرکت در این مطالعه، بیماران با سن بالای 60 سال بودند که با استفاده از ایمپلنت‌ فک و دندان یکپارچه شخصی‌سازی‌شده تیتانیومی داخل استخوانی و ساخته شده به روش پرینت سه بعدی بین ژانویه 2014 و جون 2015 درمان شدند؛ و دندان‌هاشان به طور ثابتی ترمیم شدند. تمامی بیماران شرکت کننده در این مطالعه، کلیه مدارک سابقه پزشکی و رادیوگرافی پیش از جراحی را ارائه داند و حداقل 2 سال پس از قرارگیری ایمپلنت وضعیت بیمار تحت پیگیری بود. ویزیت برای پیگیری وضعیت بیمار تا 2 سال پس از درمان از شرایط شرکت در این مطالعه بود.

داده حاصل از سی‌تی اسکن در یک نرم‌افزار بازسازی استخوان وارد شد و یک مدل دقیق سه بعدی از استخوان باقی‌مانده بیمار شبیه‌سازی شد. در انتهای این فرایند، فرمت STL از بازسازی مجازی آناتومی استخوان بیمار ذخیره شد.

سپس مدل سه بعدی مجازی از استخوان بیمار در یک نرم‌افزار طراحی وارد شده و با توجه به دستورالعمل پزشک، ایمپلنت subperiosteal به طور مجازی طراحی می‌شود. ایمپلنت شخصی‌سازی‌شده، شامل سوراخ پیچ‌های تثبیت کننده ایمپلنت و تمامی پایه‌های لازم برای ساپورت پروتز نیز می‌بود.

ایمپلنت subperiosteal برای تولید به یک ماشین پرینت سه بعدی منتقل شد. ایمپلنت شخصی‌سازی‌شده و شکل داده شده متناسب با آناتومی بیمار، به طور لایه به لایه از پودر تیتانیوم گرید 5 تولید شد. سپس آزمایشگاه دندانی اقدام به تولید پروتز ساپورت شده با ایمپلنت به وسیله

“نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است”